Telefon: 0312 966 0012
Adress Tahran Cad. No: 30/4 (Dünya Ticaret Merkezi) GOP – 06700 Çankaya / ANKARA

LED Projektör Aydınlatma Armatürleri

Ayasofya Enerji A.Ş. > Ürünler > LED Projektör Aydınlatma Armatürleri

LED Projektör Aydınlatma Armatürleri farklı kulvarlarda ihtiyaca cevap vermeye çalışır. Bir spor sahası aydınlatmak istiyorsanız iç mekan mı, dış mekan mı, spor dalı nedir karma sahamıdır, tavan yüksekliği ve kamaşma önemli birer etken midir? konularının hepsini düşünmek ve hesap etmek zorundayız.

 Bu sebepten dolayı biz teknik aydınlatma armatürleri ile çözüm üretiyoruz. LED projektör aydınlatma armatürlerimizin seçiminde gerekli kriterleri tespit ediyor ve ihtiyaca en uygun çözümleri sunmaya çalışıyoruz.

 Açık alan bir depolama alanı için ortalama 30 Mt direk yüksekliğinden geniş bir alanı aydınlatma ihtiyacına 1000 Watt enerji tüketimi olan LED projektör verebiliriz.

Ancak alan depolama alanı değilde bir spor sahası ise burada kullanılacak olan 1.000 Watt lık armatür farklıdır. Işık dağılımı, istenilen lüx seviyesi ve kamaşma etkenlerini göz önünde bulundurarak tasarlanmış olan teknik aydınlatma projektörlerini kullanmanızı tavsiye ediyoruz.

 Askeri alan aydınlatmalarında da keza durum Spor sahası aydınlatmalarından çok farklı değildir.

 Askeri alan aydınlatmalarında da armatürün çalışma koşullarının yanı sıra yüksek ışık gücüne sahip olması LED projektörde kullanılan kompanentlerin askeri standartlara uygun olması ve kimi durumlarda uzak noktaları aydınlatması gerekmektedir.

 Teknik Aydınlatma İçin LED projektör seçiminde sadece watt değerini konuşmak yanlış olur. Watt başına ışık gücü (Watt/Lm) değeri önemlidir.

 LED armatürlerde ışığı hedef alana yönlendiren reflektör yada lens de ayrı bir öneme sahiptir.

Güneş ışınlarından etkilenerek ileride sararan bir lens armatürün watt değerine bakarak alınmış ve yüksek ışık gücü beklentisi olan müşteriler için ileriki senelerde tam bir hayal kırıklığı yaratmaktadır.

 Teknik aydınlatma denildiğinde; gerek spor salonları örneğimizde olduğu gibi gerekse askeri alanların aydınlatılması konusundaki örneğimiz gibi farklı teknik detayların bir arada olduğu özel armatürlerdir.

 Bir voleybol sahasının aydınlatılmasında yada bir futbol sahasının aydınlatılmasında tek önemli etken direk yüksekliği ve LED projektörün watt değeri değildir.

 Konu olimpik yüzme havuzu aydılatması ise farklı kriterler, voleybol sahası aydınlatması ise farklı kriterler geçerlidir.

 Eğer aydınlatılacak olan alan bir şantiye ise yapılacak olan iş mobilizasyon aydınlatılması ise armatürün kendiside farklıdır.